واریس چیست؟

واریس چیست؟

2018-12-29T15:20:08+00:0029 دسامبر 2018|دسته‌بندی‌ها: مقالات|بدون ديدگاه

واریس چیست؟ کلمه واریس از ریشه واژه لاتین(varix) به معنی پیچ خورده گرفته شده است. به گشاد شدن سیاهرگها و تورم ورید، واریس گفته میشود.
واریس شایع ترین بیماری عروق انسانی است که بین ۱۰تا ۲۰درصد جمعیت به آن مبتلا هستند. عوامل زیادی از جمله وراثت، ایستادن به مدت طولانی، سن، جنسیت، وزن، تغییرات هورمونی و بارداری در این بوجود آمدن این ضایعه موثر هستند.
این بیماری میتواند بسیار دردناک باشد و هم چنین ظاهر ناخوشایندی دارد. از آنجاییکه شیوع این بیماری در خانم ها بیشتر میباشد و مسیله زیبایی ظاهری در خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بنابراین درمان این بیماری بسیار حایز اهمیت است.
روش های درمانی زیادی جهت درمان این ضایعه وجود دارد که غالبا تهاجمی و دردناک هستند. اما در مان با لیزر هیچ کدام ازین مشکلات را ندارد و روشی کاملا بی خطر، بدون درد، غیر تهاجمی میباشد که میتوان به عنوان بهترین روش درمان واریس از آن نام برد. بر اساس نوع و شدت بیماری،گرمای متناسب به رگ ها و ورید ها تابانده میشود و رگ های واریسی مسدود میشوندو رگ بسته شده از فرآیند خونرسانی حذف میگرددو در واقع یک بافت فاسد شکل میگیرد و پس از مدتی رگ های بسته شده از طریق غدد لنفاوی از بدن دفع میگردند.
در حال حاضردرمان واریس با دستگاه لیزر، بهترین و بدون دردترین روش پیشنهادی توسط پزشکان عروق می‌باشد.

مزایای درمان واریس با لیزر

_کاملا بدون درد
_بدون اسکار و عیوب زیبایی
_بهبودی کوتاه مدت
_بدون نیاز به بیهوشی

امتیاز ۵ براساس ۵ رای

ثبت ديدگاه