مراقبت های پس از لیزر پوست

مراقبت های پس از لیزر پوست

مراقبت های پس از لیزر پوست

2018-12-16T14:37:30+00:0025 نوامبر 2018|دسته‌بندی‌ها: مقالات|بدون ديدگاه

امروزه بحث زیبایی و شادابی بیش از همیشه کانون توجه همگان و به ویژه خانم ها قرار گرفته و در این میان لیزر پوست جهت رفع جوش و جای جوش، لک ها، چین و چروک و از بین بردن موهای زائد به عنوان یک روش سریع، محبوب و دائمی مورد اسقبال قرار گرفته است.

در روش لیزیک، فولیکول های مو توسط اشعه لیزر نابود می شوند. لیزر برای درمان مناطق وسیعی از پوست مناسب است و ترجیحا در پوست های روشن با موهای تیره مؤثرتر است. بعد از انجام لیزر محل مورد نظر دردناک و قرمز می شود بنابراین در این مرحله پوست نیاز به مراقبت دارد. در ادامه نکاتی در خصوص مراقبت های بعد از لیزر ذکر می شود.

مراقبت های بعد از لیزر

بعد از لیزر از کیسه یخ بر روی پوست محل درمان به منظور کاهش درد استفاده کنید.هم چنین قبل از انجام لیزر از کیسه یخ برای بی حس کردن پوست استفاده کنید. کیسه یخ تأثیر مشابه با بی حسی موضعی دارد.
حتماً از کرم‌های ضد آفتاب برای پوست خود استفاده کنید. تمام مناطق تحت درمان با لیزر باید با مقدار زیادی از کرم‌های ضد آفتاب پوشش داده شود. زیرا پوست بعد از لیزر بسیار آسیب پذیر شده و در مقابل نور مستقیم خورشید تمایل به تیره شدن دارد این امر به ویژه برای کسانی که دارای پوست حساس یا تیره هستند، اهمیت بیشتری دارد.
یک هفته پس از درمان، پوست خود را اسکراب کنید. این امر نه تنها باعث می‌شود که ریزش موهای زائد سریع‌تر گردد، بلکه موجب نرم و صاف نگه داشتن پوست شما می‌شود. با این حال، اگر پوست لیزر شده دارای سوزش و خارش است، از اسکراب پوست خودداری کنید.
بعد از لیزر بین ۴۸-۲۴ ساعت از دوش آب گرم و سونا پرهیز کنید.

حداقل به مدت یک روز از آرایش کردن محل تحت لیزر اجتناب کنید و از مصرف کرم (به غیر از کرم های مراقبتی پس از لیزر)، عطر و ژل بعد از اصلاح صورت خودداری کنید.
استفاده روزانه از یک مرطوب کننده به منظور جلوگیری از هیپرپیگمانتاسیون (تغییر رنگ پوست) و حساسیت پوست می باشد.
قرمزی، تورم و ناراحتی خفیف ممکن است بلافاصله پس از درمان رخ دهد اما در عرض چند ساعت فروکش می کند.

استفاده از کرم ها و سرم های مخصوص برای تسکین منطقه تحت درمان توصیه می شود.

انجام لیزر برای چه افرادی مناسب نیست؟

  1. خانمهای باردار از جمله افرادی هستند که انجام این گونه لیزرها به آن توصیه نمی شود و نباید آن را انجام دهد .
  2. افرادی که دارای حساسیت پوستی هستند .
  3. افرادی که دارای پوستی حساس هستند .
  4. سابقه تشکیل کلویید یا اسکار هیپرتروفیک بدنبال ایجاد زخم.

بهترین نتیجه ۴ هفته پس از انجام لیزر قابل مشاهده است البته این درمان باید ادامه داشته باشد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. با رعایت نکات فوق می توانید ریسک بروز عفونت ها و زخم های احتمالی پس از انجام لیزر را به حداقل رسانده و از زیبایی پوست خود لذت ببرید.

امتیاز ۵ براساس ۳ رای

ثبت ديدگاه